התקנה של ספרינקלרים, מערכת מסועפת של צינורות ומתזים וגלאים מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כפתרון יעיל לכיבוי שריפות. יעילות המערכת הזאת, הכוללת לעיתים גם משאבות להגברת ספיקת המים מבוססת על תכנון נאות ועל התקנה נכונה. בנוסף, היעילות נשענת על התאמה לכללים שקובעים תקנים רלוונטיים. חברת א.ת. מיגון ואבטחה מתמחה בתכנון והתקנה של פתרונות הכיבוי בהתאמה מושלמת לדרישות, הן תקן ספרינקלרים המקובל בישראל והן תקנים מקבילים המקובלים בעולם הרחב. מכלול המוצרים השונים, לרבות גלאים ואמצעים לפינוי עשן מיוצרים לפי תקן אש ובהתאם להנחיות הרגולטור העדכניות.

תקנים, תאימות ובטיחות 
מדוע תקן ספרינקלרים חשוב כל כך והאם התקן הזה הוא הדבר היחיד שיש להתחשב בו? קודם כל, התקן בהחלט חשוב וחיוני כי הוא מגדיר תנאי סף בסיסיים ומינימליים שיבטיחו תאימות. ניתן כמובן להתקין מערכות שעומדים גם בתקנים מקובלים בעולם, כדוגמת תקן NFPA 2001 בבחינת – ניתן להוסיף אך לא ניתן לגרוע.

מה בדיוק קובע אותו תקן ספרינקלרים שחייבים לעמוד בו? בין היתר, הוא קובע את החובה להתקין את המערכת רק בכפוף לתוכנית מפורטת שהוגשה וגם אושרה. התקן קובע בדיוק היכן יש צורך להתקין את המערכת, מהי ספיקת המים המינימלית שחייבת להימצא בצנרת. יש גם קביעה לגבי הבדלים בתכנון ובביצוע, בהתאם לרמת הסיכון המצויה במבנה ובהתאם לתכלית של המבנה. יש לציין כי התקנת פתרונות גילוי ומערכות הכיבוי במבנים עסקיים חייבת לקחת בחשבון גם מכלול של תקנות כיבוי אש לעסקים. ללא התייחסות מתאימה לכך, לא ניתן לקבל רישיון להפעלת עסק כחוק.

מגוון מערכות כיבוי תקניות 
למותר לציין כי לא בכל מקום שבו רוצים לנקוט אמצעי בטיחות מתקדמים על בסיס תקן אש ניתן יהיה לעשות שימוש יעיל באמצעי כיבוי רגילים מבוססי מים. על כן, פתרונות מבוססי תקן ספרינקלרים עשויים בהחלט להצריך התייחסות אחרת. כאשר רוצים להתקין אמצעי כיבוי אש למשל בסביבה של מתקני חשמל או ארונות חשמל, כאשר זקוקים לפתרונות בחוות שרתים, חדרי שרתים וכיוצא באלה, נדרשת מערכת מסוג פריאקשן. גם לכך ישנה התייחסות בתקנות, עם הגדרות מתאימות שעוסקות בלחץ אוויר ובגלאים השונים.

לאילו עוד מערכות יש התייחסות במסגרת תקן ספרינקלרים? באילו עוד נושאים ישנה התייחסות בתקנים בינלאומיים או אמריקניים כדוגמת תקן NFPA 2001? בין היתר יש התייחסות לאמצעי כיבוי והתראה בהתאם לסוג המבנה והשימוש. יש התייחסות לאופי הסיכון מתוקף קיומם בשטח של גורמים שונים מלבד מערכות חשמליות, כגון למשל נוזלים או גזים נפיצים או רעילים. יש הגדרות לגבי לחץ המים הנדרש בצנרת וכן הקמת חדרי משאבות (שיכולות להיות חשמליות או מונעות דיזל).  חברת א.ת. מיגון ואבטחה פועלת בכפוף לתקנים המחמירים ביותר ובהתאמה מוחלטת למתווים של הרגולטור, תקנות כיבוי אש לעסקים ושירותי הכבאות. מתמחה בתכנון והתאמת מגוון מערכות כיבוי לכל סוגי הלקוחות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם