תכנון ספרינקלרים

לאורך שנים של שימוש ויישום בעיקר במבני ציבור ותעשייה, הוכיחה טכנולוגיית הספרינקלרים את יעילותה בכיבוי שריפות, אלא שעדיין ישנם מקרים בהם מערכות ספרינקלרים מתקדמות מאוד לא מצליחות להתמודד עם אירועי שריפות שאיתם הן אמורות להתמודד ביעילות. הסיבות לכישלון המערכת בזמן אמת כוללות תקלה במערכת ותחזוקה לקויה שלה, אבל בראש ובראשונה תכנון לקוי של המערכת בהתקנתה. תכנון מערכות ספרינקלרים הוא מרכיב מפתח בתהליך ההתקנה שלהן ואם התכנון לא מבוצע בצורה מקצועית וראויה, זה לא משנה כמה מתקדמת המערכת, היא פשוט לא תוכל להתמודד עם משימות כיבוי שעבורן היא נבנתה והותקנה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מה כולל התהליך של תכנון ספרינקלרים?

ובכן, במסגרת התהליך של תכנון מערכות ספרינקלרים מבוצע תכנון של כמה וכמה פרמטרים במערכת ובכלל זה: פיזור המתזים במרחב, מספר מתזים לכל חדר/ חלל, נתיב הפרישה של צנרת הספרינקלרים, לחץ המים במערכת, הבטחת פעולת המערכת בכל תנאי והיבטי תכנון גנריים בתחום בטיחות האש כמו בידוד והפרדה בין חללים, יישום אלמנטים של הגנת אש וכן הלאה. כיבוי שריפות הוא תחום מאוד מקצועי שכל כבאי לומד במסגרת קורס רשמי ראשוני ולאחר מכן לאורך שנים של התנסות בשטח. את כל הידע הזה שהצטבר בעולם בטיחות האש, יש ליישם במסגרת התהליך של תכנון ספרינקלרים על מנת להבטיח את יעילותם ולאפשר להם למצות את פוטנציאל היעילות שלהם.

 

מי אחראי על תכנון המערכת?

ובכן, תכנון מערכת ספרינקלרים הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך של הזמנה, התקנה ותחזוקה של ספרינקלרים והאחריות לכך היא על הגורם ממנו אתם מזמינים את המערכת. חברות המתמחות בהתקנת מערכות ספרינקלרים אמורות להחזיק בידע המקצועי הנדרש ולהעמיד לרשותכם, הלקוחות, את אנשי המקצוע המתאימים לצורך תכנון המערכת לצד אנשי מקצוע שמתמחים בהתקנתה. בכל מקרה, במערכות כיבוי מורכבות של מבני ציבור, רצוי לערב גורם מקצועי שלישי שיבקר את עבודת התכנון ויוודא כי פעולות התכנון וההתקנה של המערכת עומדות בתקנים ובסטנדרטים הנדרשים.

חברת א.ת מיגון ואבטחה מתמחה בעולם כיבוי האש, ומעמידה סט שלם של פתרונות בטיחות אש לקבלנים, בעלי עסקים, מנהלי מבנים ולקוחות פרטיים. החברה מחזיקה בכל האישורים החוקיים הנדרשים ופועלת בצורה מוקפדת על פי כל תקני האש הרשמיים במדינת ישראל. אצל א.ת מיגון ואבטחה תוכלו למצוא פתרונות ספרינקלרים שלמים מקצה לקצה, לרבות תכנון ספרינקלרים, התקנה, תיקון תקלות ותחזוקה שוטפת של המערכת. לפרטים נוספים צרו קשר עוד היום בטלפון 076-5400110.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם