תחזוקת ספרינקלרים

אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בתפעול של מערכות בטיחות הוא מרכיב התחזוקה וכך נכון גם לגבי מערכות ספרינקלרים. בסופו של דבר, המטרה האולטימטיבית היא להבטיח שמערכת בטיחות, תהיה אשר תהיה, תתפקד בשיאה ברגע האמת. אם התקנו מערכת בטיחות סופר מתקדמת, השקענו בתכנון שלה, בהתקנה שלה ובעיבוי שלה עם שלל תוספות חשובות, אבל לא טרחנו לוודא שהיא תקינה בכל עת, אנחנו מסתכנים בכך שכל המערכת המתקדמת הזאת לא תספק את המענה הנדרש ברגע הבודד והיחיד שעבורו היא נבנתה. על כן, בכל מבנה שבו מותקנת מערכת ספרינקלרים חשוב מאוד לאמץ וליישם גם שגרה קבועה של תחזוקת ספרינקלרים, תחזוקה שמבוצעת כיום על פי מתודולוגיות מסודרות מאוד על ידי גורמים מקצועיים.

מהן הפעולות המבוצעות במסגרת תחזוקת ספרינקלרים?

ובכן, מערכת ספרינקלרים היא מערכת שמבוססת על מספר רכיבי מפתח ובכלל זה חיבור למערכת המים המרכזית, מנגנון אגירת מים עצמאית, משאבות לחץ, מערכת בקרה, צנרת ומתזים. כל אחד מהמרכיבים האלה חייב לתפקד בצורה מושלמת על מנת להבטיח שברגע האמת, תוכל מערכת הספרינקלרים למלא את ייעודה. על בסיס הבנה זו, נבנות מתודולוגיות שלמות של תחזוקת ספרינקלרים במסגרתן מבוצעות בדיקות טכניות וחשמליות של כל רכיבי המערכת, כשהפער בין הרכיבים השונים בא לידי ביטוי בתדירות הבדיקה של כל רכיב, בהיקף הבדיקה הנדרשת ובמורכבות הפעולות שיש לבצע על מנת להבטיח את תקינות הרכיב וזאת על פי רגישות הרכיב לתקלות וטווח הזמן שבו יכולות להתפתח בו תקלות.

 

מי אחראי על ביצוע תחזוקה למערכות ספרינקלרים?

ובכן, תחזוקת ספרינקלרים היא שגרה שמוגדרת בחוק ועל כן מדובר בשגרה מחייבת עבור כל גורם שאחראי על נושא בטיחות האש במבנה. את פעולות התחזוקה בפועל אחראים לבצע ולנהל גורמים מקצועיים המתמחים בעולם הספרינקלרים ומספקים שירותי תכנון, התקנה, תיקון וכמובן תחזוקת ספרינקלרים. במקרים מסוימים, במיוחד במבני ציבור גדולים בעלי מערכות ספרינקלרים מורכבות במיוחד, משלבת פעילות התחזוקה גם אלמנט של ייעוץ חיצוני על ידי צד שלישי, שמפקח על פעילות התחזוקה ברמה המקצועית.

חברת א.ת מיגון ואבטחה מספקת פתרונות כיבוי אש מקצה לקצה, ובכלל זה מבצעת תחזוקת ספרינקלרים לכל סוגי המערכות ועל פי כל התקנים המחייבים. מתודולוגיות התחזוקה של א.ת מיגון ותחזוקה עונות לכל דרישות החוק והוראות כיבוי האש, ובנוסף מתוכננות להעניק לכם עוד טווח בטחון חשוב וקריטי, בהתאם לניסיון שצברה החברה לאורך שנות פעילותה בתחום. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 076-5400110.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם