כדי לקבל רישיון עסק או היתר בניה יש לעמוד בתקנות הנדרשות בחוק תקנות תכנון ובניה בחלק הנוגע לבטיחות אש ובתקן ישראלי 1220 הדן במערכות גילוי אש. עמדות כיבוי אש הן עמדות המכילות את כל ציוד הכיבוי הנדרש. בבניינים חדשים ובמבני ציבור, עפ"י התקן, עמדות הכיבוי יהיו מוצבות בכל קומה ויהיה שילוט מואר בחשיכה (למקרים בהם השריפה פוגעת בחיווט החשמל) שיהיה מצוין בו שזו עמדת כיבוי.

העמדה עצמה תכיל ארון כיבוי אדום ובולט לעין ובו ציוד מיגון אש, מטף אבקה וגלגלון כיבוי. העמדה צריכה להיות מותקנת במקום גלוי לעין, נגישה לכל אדם, ולעבור בדיקות תקופתיות לתקינות הציוד. המטרה של עמדות הכיבוי להביא לפעולה מהירה ויעילה במקרה של שריפה, אפילו לפני הגעת כוחות הכיבוי למקום.

אצלנו בא.ת מיגון ואבטחה בע"מ ניתן למצוא את כל הציוד הדרוש לעמדות הכיבוי: ארונות כיבוי, זרנוקים ומזנקים ידניים, גלגלונים ומטפי כיבוי אש, ובנוסף אנו מבצעים ביקורת תחזוקה לפי תקן 1928 הקובע את תקופת המינימום לבדיקה תקופתית של מערכות כיבוי האש, כולל מערכות המתזים עמדות הכיבוי. אנו עובדים עם תעודת הסמכה ממכון התקנים לתחזוק מערכות הכיבוי, כנדרש עפ"י חוק.

עמדת כיבוי אש תקן

מאפיינים ומרכיבים של עמדות לכיבוי אש

כאמור, עמדת כיבוי אש כוללת מספר מרכיבים, המצויים בתוך ארון לכיבוי אש. למעשה, ישנם מספר סוגים של ארונות כיבוי אש הנבדלים זה מזה בעיקר בגודלם ובחומריהם. בכל מקרה, ארון כיבוי אש מאפשר להחזיק את הציוד במקום חסין ללהבות, באופן קלה, מסודר ומשולט, שכל אדם השוהה במתחם הציבורי או בבית יודעת לזהותו. כאמור, לפי תקן עמדת כיבוי אש המידות של הארונות יכולות להשתנות, כגון ארונות של שלושים על שמונים על מאה עשרים ס"מ, או ארונות קטנים יחסית של שלושים על שישים ס"מ. כמו כן, הם יכולים להיות עשויים ממתכת קלה אך חזקה ועמידה מאוד, או מפיברגלס קל יחסית, חזק ועמיד בפני חלודה.

חברתנו המתמחה במכירה והתקנה של אמצעי כיבוי אש, לרבות עמדות כיבוי אש שלמות, תסייע לכם בבחירת המרכיבים של העמדה על פי מאפייני המקום והשטח, מיקום ההתקנה ועוד. יש לציין צינור הכיבוי שמגולגל על התוף תופס את השטח הגדול ביותר בארון, ולצד זאת יכול להיות בו מטף אחד או יותר. גם המטפים של עמדת כיבוי אש נחלקים לסוגים, ובאופן כללי ניתן לחלקם למטפי אבקה ולמטפי גז.

מטפי האבקה מתאימים לכל סוגי השריפות, לרבות כאלו שנגרמות בגין חשמל ושמנים. מאידך, מטפי הגז הידידותיים לסביבה נוטים להשאיר את האזור נקי לאחר השימוש, ומתאימים כמעט לכל סוג של שריפה, לרבות לשריפות ממוצקים ומחשמל. בכל מקרה, למטפים יש תפקיד חשוב בהיותם אמצעי יעיל, מהיר ונגיש לכיבוי שריפות אל פחות לעיכובן עד שמגיעים כוחות ההצלה, והחומרים שלהם מפחיתים נזקים לרכוש לעומת מים המותזים בלחץ גבוה, וכמובן נדרשים לכיבוי שריפות שבהן השימוש במים מסוכן ואסור. גם כאן, חברתנו תסייע בבחירת המטפים המתאימים לכם מבחינת חומרי המילוי, הגודל, מספר המטפים בעמדה ושיקולי תקציב.

עוד יש לציין, כי גם הגלגלונים לכיבוי האש משתנים במאפייניהם, כגון חומר הצינור שיכול להיות PVC או גומי, ואורך הצינור שיכול להיות 25 מטרים, 30 מטרים וכן הלאה. כאמור, הגלגלון והצינור תופסים את מרבית המקום בארון הכיבוי ומשפיעים על הגודל הנדרש, כאשר יש להקפיד על אפשרות שליפה, משיכה ופריסה של הצינור בחירום באופן קל, מהיר ונוח. חברתנו תסייע גם בנושא זה, הכולל פרמטרים כגון בחירת אורך הצינור, קוטר המזנק, מידות הארון, התקנת ברז פתיחה, שיקולי עלויות, ועוד.

לפרטים נוספים והזמנת שירותי חברתנו, צרו אתנו קשר:

טלפון076-5400110

דוא"ל[email protected]

צור קשר