מתוך נתונים שנאספו לאורך השנים, עולה באופן ברור ביותר כי מערכת כיבוי אש ספרינקלרים מהווה פתרון מעולה להתגוננות משריפות. את השריפות לא ניתן למנוע באופן מוחלט שכן די בקצר חשמלי לא צפוי, קלקול במקרר או בכל מכשיר חשמלי אחר כדי להוביל לשריפה בבית. כמובן שבתעשייה המצב אפילו סבוך יותר כי ישנם תהליכי ייצור הכוללים שימוש באמצעי חימום ויש גם חומרים מתלקחים. משום כך, הגענו כיום למצב הרצוי שבו כמעט בכל מבנה ניתן למצוא אמצעי זיהוי ופתרונות כיבוי. זאת ועוד, יש אפילו אפשרות להתקין ספרינקלרים סמויים שקשה וכמעט בלתי אפשרי להבחין בהם בזמן שגרה.

למידע נוסף לחצו כאן

אמצעים מצילי חיים 

בשונה מצנרת מים רגילה, שמצויה בדרך כלל בתוך הקירות או תחת הרצפות, ספרינקלרים זקוקים למערכת הובלת מים שנמצאת למעלה, בחלק העליון של החדר. בעוד שבמחסנים, בחדרי שירות או במסדרונות מקובל להתקין ספרינקלרים רגילים, במקומות שבהם רוצים פתרון יותר יפה לעין ולמעשה בלתי מורגש כמעט, דרוש פתרון חלופי – ספרינקלרים סמויים. חברת א.ת. מיגון ואבטחה, המספקת, מתכננת ומייעצת בנושא מציעה עוד מגוון רחב של פתרונות היקפיים נוספים. למשל, ניתן להזמין מערכת גילוי עשן אזורית וכן גלאים רגישים, שיודעים לזהות את קיומו של עשן או חומרים אחרים שעשויים לסכן את השוהים באזור. גלאי אמוניה לתעשייה או למעבדות וכן גלאי חומרים כגון פרופן עשויים להציל חיים. למעשה, אמצעים כאלה כבר הוכיחו את עצמם עם ביצועים טובים במקרים אמיתיים.

ספרינקלרים סמויים

זיהוי מהיר, כיבוי מהיר

הטכנולוגיה הגיעה לרמה כזאת שפתרונות בטיחות שבעבר היו כעורים למראה הפכו להרבה יותר נאים ולפעמים אפילו ממש מעוצבים. שאלה שמרבים לשאול כאשר נתקלים לראשונה בפתרונות כיבוי כדוגמת ספרינקלרים סמויים היא – האם זה עובד בצורה אופטימלית. התשובה – בהחלט כן. כפתרון כיבוי אידיאלי, גם הדגמים הסמויים פועלים מצוין וגם הם כוללים גלאים רגישים. אמנם לא מדובר במתקן הכולל בהכרח מערכת גילוי עשן אנלוגית (זהו פתרון מסוג אחר לגמרי) אבל גלאי הטמפרטורה יודעים לזהות שריפה ולהכניס את מערכת המטפים לפעולה, בדיוק בזמן הנכון.

גם ספרינקלרים סמויים פועלים לכאורה מאליהם. לא צריך להפעיל אותם באמצעו מגע יד אדם, בדיוק כפי שלא צריך להפעיל מערכת כיבוי אש ספרינקלרים רגילה, גלויה ולא סמויה. אחרי הכל, המטרה היא להכניס את המטפים לפעולה כאשר השריפה מתחילה. זהו הרגע הנכון שבו ניתן למזער את הנזק ולאפשר פינוי מהיר ומסודר של המקום (במידה והמקום מאוכלס).

פנו למומחי א.ת. מיגון ואבטחה 
זקוקים לשירותי ייעוץ, הדרכה, התקנה או ביקורת? למידע נוסף אודות ספרינקלרים סמויים ולפתרונות מקיפים לזיהוי אש או עשן פנו בהקדם לא.ת. מיגון ואבטחה. מתמחים בהתקנת מערכת גילוי עשן אזורית, גלאי חומרים מסוכנים, פתרונות לכיבוי ידני ומטפים, אפיון רשתות מים, תכנון מערכת כיבוי ושילוב מערכת גילוי עשן אנלוגית. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם