לא מכבר דווח בכלי התקשורת על אסון נוסף – עוד שריפה שהביאה לנפגעים. זהו מקרה שיכול היה להיגמר אחרת. אסון שיכול הייה להימנע. בין מערכות הכיבוי הכי נפוצות והכי טובות, בולטים מעל כולם הספרינקלרים. מדובר בשם כולל למגוון רחב של מערכות כיבוי אוטומטיות במים, שניתן למצאם בכל סוגי המבנים והמתקנים ברחבי ישראל. סוגי ספרינקלרים נפוצים יהיו כאלה שיותקנו במבני מגורים רגילים, כמעט כלל הבניינים מרובי הקומות המוקמים כיום בארץ. סוגים אחרים מותקנים במבנים שמשמשים לתכלית אחרת, כגון מסחר, תעשייה, תיירות וכיוצא בזה.

למידע נוסף לחצו כאן

חברת א.ת. מיגון ואבטחה ערוכה לספק מכלל רחב של פתרונות איתור, גילוי וכיבוי. מתמחים בתכנון והקמה של סוגי ספרינקלרים לכל מטרה. למעשה, ניתן להזמין גם פתרונות כיבוי חלופיים, כאשר לא ניתן להסתפק בפתרונות מבוססי מתזים ומים. למפעלים למשל ולמקומות שבהם קיים סיכון מוחשי להתלקחות מהירה במיוחד, ניתן להזמין מערכות כיבוי בקצף, לכיבוי אפקטיבי.

פתרונות לכל סוגי הלקוחות

ישנם לא מעט היבטים שבהם ניתן להבדיל בין סוגי ספרינקלרים שונים. בין היתר, ישנם דגמים שאמורים לפעול בספיקת מים יחסית נמוכה. דגמים אחרים פועלים בספיקת מים הרבה יותר גבוהה. ההבדל בין הסוגים השונים יכול לבוא לידי ביטוי גם במספר המתזים לכל יחידת שטח. ישנם פתרונות שיותאמו במיוחד להתקנה בתקרה רגילה ויש פתרונות שיותאמו לתקרות גבס. זאת ועוד, לצד פתרונות רגילים, ניתן להזמין גם מערכות מתזים לכיבוי אש מהסוג הסמוי. אם למשל מתקינים מערכת במחסן או במסדרון, יהיה דרוש פתרון אחר לעומת מצב בו המערכת תותקן במלון מפואר או במבנה הבנוי בסטנדרט הכי גבוה שישנו. במילים אחרות, ישנו הבדל בין מערכות כיבוי אש למסעדות, לבתים פרטיים, ספרינקלרים במחסנים, בבתי מלון, במפעלים וכיוצא בזאת. חברתנו יודעת לתת מענה פרטני ומדויק לכל לקוח.

מערכות כיבוי בקצף

סוגים שונים של ספרינקלרים

אם כן, ישנה קשת רחבה של פתרונות שאותן ניתן להתאים למאפייני, דרישות וצרכי הלקוח, ובתוך כך גם קיימים כמה סוגי ספרינקלרים. אמנם קיימות מערכות שונות, אך באופן כללי המתזים הם כדוריות זכוכיות המחוברות לצנרת עם מים בלחץ גבוה (לעיתים נוזל אחר, קצף וכדומה). בטמפרטורה מסוימת המתקרבת לשבעים מעלות צלזיוס, כדור הזכוכית מתנפץ אוטומטית, והמים משפריצים בשלוש מאות שישים מעלות מהתקרה כלפי מטה.

לצד הבדלים בהספק, המתזים הקיימים בשוק נבדלים זה מזה במספר פרמטרים נוספים. לדוגמא, קיימים ספרינקלרים תלויים עם התזה של מים המכסה שטח יחסית נרחב, ולכן הם מתאימים למקומות שבהם צריך לכסות שטחים גדולים עם מעט מתזים. כמו כן, ישנם מתזים צידיים שאותם מתקינים בצדדים של התקרה, ומתאימים למשל לחניונים ולמקומות נוספים שבהם הסיכון להתלקחות אינו גבוה במיוחד. בנוסף לכך, המתזים נבדלים אחד מהשני במראה שלהם. בבתי מלון למשל הצנרת תהיה נסתרת ואילו פיית המתז היא הדבר היחיד הגלוי לעין, בעוד שבמקום בו האסתטיקה אינה חשובה (כמו במחסן), הספרינקלר יהיה כולו תלוי מהתקרה ונראה לעין.

יש לציין כי סוג המתזים הנבחר משפיע על המחיר, כאשר למשל מתזים סמויים יהיו יקרים יותר מאשר מתזים גלויים. מעבר לכך, מה שמשפיע על מחיר המערכת בכללותה הינו גודל החלל או החללים שצריך לכסות, היקף הצנרת הנדרשת וקוטר הצינורות, צפיפות המתזים המשפיעה על כמותם, מורכבויות מיוחדות של המקום וההתקנה, חיבורים של המערכת למערכות כיבוי וגילוי אש אחרות, ועוד. למעשה, ההבדלים בעלויות  יכולים להגיע לעשרות ואף למאות אלפי שקלים, למשל בין בית פרטי למפעל.

מומחים בתכנון ובהקמה של מערכות ספרינקלרים

חברת א.ת. מיגון ואבטחה עוסקת בתכנון והקמת סוגי ספרינקלרים שונים לכל סוגי הלקוחות. עובדים עם לקוחות מהשוק הפרטי וכן עם לקוחות מוסדיים. עובדים ביחד עם קבלנים ומתכננים מערכות כיבוי אוטומטיות במים או בחומרים אחרים. מתכננים מערכות בהתאם לתקינה הנדרשת, בהתאם לצורך הנדרש – לפי תקנות רישוי העסקים ולפי הכללים הנדרשים לצורך קבלת אישור אכלוס מסוג טופס 4 לקבלנים. בנוסף, מספקים מגוון רחב של פתרונות נלווים, אמצעי כיבוי ידניים, מגוון גלאי עשן וגלאים מתקדמים אחרים, למתן התראה במקרה שריפה.

א.ת. מיגון ואבטחה – קבלו מענה מקיף וכולל

אילו סוגי ספרינקלרים נדרשים לכם, האם לחנות או אולי לבית? האם למחסן או למפעל ייצור? אצלנו תוכלו להזמין פתרונות גם לבתי מלון, למסעדות, לאולמות אירועים. ניתן להזמין שירותי תכנון והתקנה של מערכות כיבוי בקצף. מתמחים בהתקנה של ספרינקלרים בכל סוגי התקרות, במסדרונות, במרחבים ממוגנים. מלבד מערכות מתזים לכיבוי אש מספקים גם מענה מקיף הנדרש לתפעול בשוטף וכן שירותי בדיקת תקינות, תחזוקה וייעוץ. ניתן להזמין אפיון מקיף של רשת המים, לצורך התאמת פתרונות כיבוי. ניתן להזמין פתרונות לעמדות כיבוי ומגוון רחב של מטפים ופתרונות מומלצים אחרים.

מעוניינים במידע נוסף על מערכות ספרינקלרים ועוד אמצעי כיבוי אש? רוצים לקבל הערכת מחיר והצעה מפורטת? אם כן, לכל שאלה צרו קשר עם חברתנו:

טלפון: 076-5400110

דוא"ל: [email protected]

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם