משאבות מים נמצאות בשימוש ניכר בתוככי הערים ומחוצה להן. משאבות לשאיבת מים מסיעות מי תהום וגם מעבירות מים למקומות גבוהים. במקביל, יש גם סוג מיוחד של משאבות, שנקרא משאבות גוקי ואשר חשיבותן רבה בתחום ההגנה מאש. מדובר במשאבות שמהוות מערכת נפרדת וסגורה המקושרת אל מערכות כיבוי אש. במידה ולחץ המים נמוך מן הרצוי, התקנת משאבות הגברה לכיבוי אש מומלצת ולמעשה – אפילו חיונית והכרחית.

תכנון והתקנת משאבות 
חברת א.ת. מיגון ואבטחה המספקת מכלול רחב של פתרונות נגד אש ושריפות מתמחה בין היתר גם בתכנון והתקנת משאבות. משאבות הגברה לכיבוי אש נחוצות למשל כאשר מתכננים מערכת של ספרניקלרים (מתזי כיבוי אוטומטיים). יש בנמצא גם משאבות כיבוי אש עם מנוע דיזל ויש דגמים נוספים, המבוססים על הפעלה חשמלית.

ההחלטה הם יש צורך להתקין משאבות הגברה לכיבוי אש איננה שרירותית. תחילה מקובל לבצע בדיקות תכנוניות והנדסיות וכן לערוך סקר של רשת המים. כאשר מתברר כי ספיקת המים איננה מספקת, כלומר שלא יגיעו די מים למטפים או למערכות כיבוי אחרות בשעת הצורך, נופלת ההחלטה על הקמת משאבת דיזל או כל משאבה תקנית אחרת.

משאבות תקניות ומוכרות לצרכי ביטוח 
התקנה מערכות גילוי ומערכות לכיבוי אש, לרבות תכנון משאבות הגברה לכיבוי אש, חייבת להתבצע בהתאם לתקנות אש ובהתאם להנחיות הרגולטור. פתרונות כאלה עשויים להיות חיוניים ביותר למפעלי תעשייה, לבתי זיקוק ולכל מקום שבו סכנת האש מרובה ביותר. יש לציין כי גם חברות הביטוח מכירות היטב את התועלת המצויה בפתרונות המקובלים כגון משאבות גוקי. משום כך, לא רק כאשר קיימת חובה חוקית להתקין מערכת הגנה וכיבוי אש מקובל להתקין אמצעים כאלה. הדבר מתבצע גם כאשר מבקשים לרכוש ביטוח ולכלול בו סעיפים הכוללים נזקי אש, עשן וכיוצא באלה. חברות הביטוח דורשות נקיטת צעדים למניעת שריפות ולהקטנת נזקים במידה ושריפות בכל זאת תפרוצנה.

מערכות כיבוי מצילות חיים  
זקוקים לפתרון מקיף, אמין ואחראי? חברת א.ת. מיגון ואבטחה מספקת שירות מקיף של תכנון וביצוע. הקמת מערך תקני וכולל של כיבוי, בשילוב משאבות הגברה לכיבוי אש וחדרי משאבות תקניים ומתוחזקים. על פי הצורך, ניתן להתקין משאבות הפועלות על מנוע חשמל או משאבות כיבוי אש עם מנוע דיזל. יש בנמצא מגוון רחב של גלאים ורגשים שיודעים לזהות איתותי סכנה על מנת להכניס לשימוש את כל חלקי המערכת, בתיאום מושלם.

כאשר מזוהה טמפרטורה גבוהה או נוכחות של גזים נפיצים, כאשר מזוהים חלקיקים שרופים, שינוים בלחץ, נוכחות של אמוניה, פרופן או אלמנטים מסוכנים אחרים, תופעל משאבת דיזל ושורה של מגופים, מתזים ופתרונות פינוי עשן יחלו לפעול. בצורה כזאת, ניתן למנוע נפגעים בנפש. כך ניתן לאפשר פינוי של מבנה, מבנה מגורים, מבנה מסחרי, אגף של בית חולים וכן הלאה. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם