מערכות לגילוי וכיבוי אש

חשיבות המערכות לגילוי וכיבוי אש

שריפה יכולה לפרוץ בכל רגע נתון, ביום או בלילה. שריפה יכולה לפרוץ בשל תקלה במכשור ביתי או בקו ייצור תעשייתי וכן בשל נוכחות של חומרים דליקים, כגון גז בישול שדלף. על מנת להיות תמיד מוכנים ובכדי לא להיות שאננים, ניתן לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת לטובת מניעת אסונות ולהתקין מערכות לגילוי אש תקינות. לאחר התקנת מערכת גילוי וכיבוי אש ניתן לדעת כי גם אם הגרוע מכל יתרחש, גם אם תפרוץ שריפה, הרי שתתקבל התראה בתוך רגעים ספורים ובמידת הצורך – יתבצע גם כיבוי יזום, מהיר גם הוא. באתרים שבהם ישנם חומרים מסוכנים או כאשר קיימת סבירות גבוהה לקיומו של עשן מחניק, ניתן להתקין מערכות לפינוי עשן שחשיבותן ברורה.

למידע נוסף לחצו כאן
 

הזיהוי והכיבוי – מערכת דו שלבית

מהי בעצם מערכת גילוי וכיבוי אש? גם מבלי להיכנס להסברים טכניים מפורטים, קל מאוד להבהיר כי זוהי מערכת דו שלבית. אנשי המקצוע לעיתים מכנים את המערכת הזאת גם בשם מערכת דלוז', אך האלמנט החשוב הוא להבין מדוע נדרשים שני שלבים. שלב אחד שהוא הגילוי והשלב השני שהוא הכיבוי.

השלב של הגילוי הוא השלב שבו קיים טריגר שיפעיל בהמשך מערכת גילוי וכיבוי אש. הגילוי, שנעשה על ידי גלאים או רגשים נועד להעביר את המסר שקיים מצב חירום, שיש אש שמצריכה טיפול. אך חשוב כי הגלאים לא יהיו רגישים מדי, כדי למנוע מצב בו מציפים את האזור במים מבלי שיש לכך הצדקה. זיהוי מוטעה יכול להציף במים בית מגורים, מרכז קניות, מרכז לוגיסטי, בית חולים או מפעל ולא קשה לדמיין את ההשלכות של מצב מוטעה. רק כאשר קיים הזיהוי, למשל נוכחות של חום גבוה או נוכחות של עשן או חומרים נדיפים ודליקים, יהיה צורך לעבור לשלב השני. זה השלב שבו מערכת כיבוי במים נכנסת לפעולה או במידה וזו מערכת אחרת, יתבצע כיבוי באמצעות קצף המחניק את האש בעודה באיבה.

התקנת גלאי עשן-מחיר

לא ניתן לקבוע מחיר אחיד וקבוע להתקנת גלאי עשן, מחיר כל התקנה ישתנה בהתאם למשתנים הבאים:

  • כמות הגלאים – ככל שכמות הגלאים הנדרשים להתקנה גדולה יותר, כך מחיר סך ההתקנה יעלה בהתאם.
  • מיקום הגלאים – כאשר מדובר בהתקנת גלאים בחלל נגיש, המחיר עשוי להיות זול יותר מאשר התקנה הדורשת הנמכת תקרה או חציבת חללים חדשים לטובת הגלאים.
  • איכות הגלאים – אמנם כל חברה שמספקת שירותי התקנת גלאי עשן, חייבת להחזיק בגלאי עשן העומדים בתקנים מסוימים, אך יש גלאים שעומדים בתקנים מחמירים יותר וכאלו שעומדים בתקנים בסיסיים. המחיר של אלו האיכותיים יותר כמובן יהיה יותר יקר.

התקנת גלאי עשן מחיר

רכזת גילוי אש

הרכזת היא התקן אלקטרוני המהווה את המוח של המערכת. הרכזת מקבלת קריאות מגלאי האש של המערכת הפזורים ברחבי החדר ומחליטה מתי לתת התראת שרפה. בנוסף,הרכזת בודקת על בסיס קבוע את תקינות הגלאיםובמידה ונמצאת תקלה היא מתריעה על כך. רכזת גילוי אש תקולה עלולה לשבש את ההתראה על מקרי שריפה ולסכן חיי אדם. לכן, יש לרכוש רכזת גילוי אש מקצועית ואיכותית מחברה המתמחה במתן פתרונות מיגון במקרי שריפות

רכזת גילוי אש-מחיר

כאשר מדובר במוצרי בטיחות חיוניים כמו רכזת גילוי אש וכלל מערכות הגילוי והכיבוי במקרי שריפות, שאלת המחיר זזה הצידה לטובת שאלת האיכות. איכות ועמידות מערכות אלו וכל הציוד הנלווה אליהן, מבטיחים פעילות יעילה ומהירה בשעת חירום. ניתן לבצע השוואת מחירים בין כמה חברות המספקות מוצרים ושירותים דומים לגילוי וכיבוי שריפות, אך חשוב לזכור לא להכריע בבחירת החברה רק מתוך שיקול כלכלי מבלי להתחשב בשיקולים בטיחותיים יותר.

תכנון מבוסס צרכים ותשתיות

בכל התקנה של מערכת גילוי וכיבוי אש יש קודם לכל להגדיר את הצרכים ולהכיר את התנאים והתשתיות הקיימות בשטח. לא מומלץ להתחיל בעבודה ורק לאחר שזו מסתיימת, להבין פתאום שלא הותקנו גם מערכות לפינוי עשן הנדרשות לא פחות. התכנון יתייחס לסוג המבנה, גובהו, תכליתו. יתכן ויתוכננו חדרי משאבות, על מנת להקנות לחץ מים מספק, שיאפשר כיבוי מהיר ותכליתי בשעת הצורך. ישנן חברות המספקות שירות תכנון לכל תשתית מערכות הגילוי והכיבוי.

מערכת גילוי אש-מחיר משתלם – א.ת. מיגון ואבטחה
אנו בחברת א.ת. מיגון ואבטחה, ערוכים לספק שירות של תכנון, התקנה ותחזוקה של מערכת גילוי וכיבוי אש והכל במחירים משתלמים במיוחד. השירות ניתן בכל סוגי המבנים, מבני מגורים וכן גם ללקוחות עסקיים, מוסדות ומפעלים. מתכננים ומקימים גם מערכת דלוז', פתרונות לזיהוי עשן וחומרים מסוכנים כגון אמוניה, התקנת גלאי חמצן ומימן ומגוון פתרונות נוספים. אנו מבצעים עבודה יסודית ומעניקים שירות אישי וליווי עד לקבלת האישור המבוקש ממכון התקנים, כולל שירותי ייעוץ לבטיחות אש לטובת קבלת רישיון עסקי. דרושה לכם מערכת כיבוי במים? פתרונות כיבוי ידניים? צרו קשר עם נציג החברה למענה כולל ומקיף:

טלפון: 076-5400110

דוא"ל: [email protected]

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם