תכנון של מבנה מודרני חייב לקחת בחשבון פתרונות שונים לשיפור הבטיחות. בחלק מהמבנים, כגון מלונות, חלה חובה להתקין אמצעי מילוט. במבנים אחרים, כגון מסעדות, חייבים להשתמש בפתרונות כגון מנדפים. במקביל, הן במבנים פרטיים, הן במבנים ציבוריים והן בבתי עסק שונים חלה החובה להתקין מערכות ספרינקלרים. מערכת כזאת לא יוכל להתקין כל אחד, אפילו לא קבלן מהשורה, שאיננו מתמצא בכך. כדי לבצע התקנת ספרינקלרים באופן הנכון יש צורך לפנות לחברה מתמחה. זקוקים לפתרונות מהשורה הראשונה לשיפור בטיחות אש? לקבלנים, בונים ולקוחות פרטיים – פנו לחברת א.ת. מיגון ואבטחה.

כיבוי במים או בגז 
תכנון של מערכות ספרינקלרים איננו עניין של מה בכך. יש צורך להביא בחשבון מכלול רחב של גורמים, החל בסוג המבנה, דרך סוג התקרות וכלה ברמת הספיקה של המים בצנרת. ישנם מקומות שבהם יש צורך לבחור פתרון חלופי, שכלל לא מתבסס על מים. במידת הצורך, יכולים לבוא בחשבון פתרונות חלופיים כגון מערכות כיבוי בגז. לאפיון ותכנון, הזמנה ואספקה – צוות המומחים של א.ת. מיגון ואבטחה ממתין לכם. מגוון פתרונות למבנים חדשים, לקראת קבלת טופס אכלוס וכן פתרונות הנדרשים במהלך שיפוץ או שיפור מבנים קיימים.

גלאים, מתזים וצנרת תקנית 
מהן בעצם מערכות ספרינקלרים? כיצד הן שונות מהמערכות המכבות אש באמצעות גז, למשל? מדובר בפתרונות כיבוי המבוססות על מים. אותם מים שבהם משתמשים לכל הצרכים הרגילים, שתיה, רחצה, פתרונות קירור בתעשייה, מגיעים לצנרת הנפרדת. זוהי מערכות כיבוי במים שפועלת באופן אוטומטי, ברגע שמגיע איתות כי קיימת שריפה.

כל אותן מערכות ספרינקלרים מקצועיות כוללים שורות של מתזים המחוברים לצנרת שבתקרה. בכל מתז מורכב גם מעין גלאי שנועד לאבחן עליה בטמפרטורה. כאשר העלייה בטמפרטורה עוברת את הסף הנורמלי, המאפיין מצבי שגרה, מוסרת החסימה המצויה על גבי המתז. משום כך, חשוב שכל התקנת ספרינקלרים תיעשה באופן מקצועי. חשוב שבכל התקנה יעשו שימוש בצנרת תקנית, במתזים תקניים וכן בגלאים המכוונים לזיהוי טמפרטורה רצויה.

מערכות כיבוי ופתרונות חכמים 
בחברת א.ת. מיגון ואבטחה מתמחים בהתקנת סוגים שונים של מערכות ספרינקלרים. ניתן להתקין מערכות רגילות, שקל להבחין בקיומן, סמוך לתקרה. ניתן להתקין גם מערכות סמויות, שקשה מאוד וכמעט בלתי אפשרי לשים אליהן לב (למרות שהן בהחלט יעילות מאוד). ניתן להזמין פתרונות ייעודיים כגון מערכות כיבוי בגז ויש גם פתרונות לזיהוי נוכחות של חומרים רעילים או מסוכנים כגון אמוניה או מתאן.

לבד מהתקנה של מערכות כיבוי במים ערוכים בחברת א.ת. מיגון ואבטחה לספק פתרונות מתקדמים לגילוי ולכיבוי. ניתן להזמין מערכות תקניות וחדישות לפינוי עשן וכן פתרונות שאיבה ומשאבות מבוססי חשמל או דיזל. כמו כן, מבצעים התקנות והתאמות של עמדות כיבוי אש, אפיון רשת המים לצרכי הפעלה יעילה במצבי חירום ותכנון מערכות כיבוי בהתאם לתקינה העדכנית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם