מערכות מתזים

מערכת מתזים

בין כל מערכות כיבוי האש הקיימות כיום, מערכת מתזים היא ללא ספק המערכת היעילה ביותר. יעילותה נובעת משני גורמים מרכזיים: פעם אחת, היא בעלת כיסוי מלא של כל שטחי המבנה ומאפשרת כיבוי במקביל של כל שטח המבנה ופעם שנייה היא אינה דורשת ידע או מעורבות מקצועית נרחבת ולמעשה פועלת בעצמה, בין באופן אוטומטי כפי שהיא אמורה לפעול ולכל הפחות באמצעות פתיחת ברז פשוטה אחת.

 

מערכות מתזים– מי צריך את זה?

ככלל, מערכת מתזים נגד אש היא מערכת המורכבת ממערך שלם של צינורות להובלת המים בכל רחבי המבנה ומתזים המותקנים לאורך הצינורות בכדי לאפשר פיזור יעיל של מים בכל נקודה ונקודה במבנה. בנוסף, כוללת המערכת חיבור למערכת המים המרכזית וחיבור למערכת זיהוי וגילוי אש שיודעת להפעיל את המערכת באופן אוטומטי בשעת שריפה. מערכת זו היא מערכת גדולה, יקרה ונועדה להתמודדות עם סיכוני אש במבנים גדולים. במבנים קטנים, ניתן בהחלט להתקין מערכת מתזים כמו בכל מבנה אחר, אך לרוב החוק אינו דורש זאת, אלא אם מדובר במבנה בעל מקדם סיכון גבוה לאש. את ההחלטה האם אתם צריכים או לא צריכים להתקין מערכת מתזים, אמורה לקבל עבורכם רשות הכיבוי וההצלה על פי חוק, כשלכם כמובן, יש תמיד את החופש להחליט להתקין מערכת כזאת גם כשהיא אינה נדרשת על פי חוק.

 

איזו מערכת מתאימה לכם?

מערכות מתזים נגד אש נבדלות זו מזו במספר פרמטרים ובראשם קוטר הצנרת, סוגי המתזים, סוג החיבור למערכת המים המרכזית וסוג החומר שהן יודעות להתיז. באפשרותכם להתקין מערכת להתזת מים, מים בתערובת חומר כיבוי ייעודי או אבקה. כיבוי באמצעות אבקה מתאים במיוחד למבנים בהם ישנה רגישות גבוהה למים כמו למשל מפעלי אלקטרוניקה, חדרי חשמל וכן הלאה. גם במקרה זה, את ההחלטה לגבי סוג המערכת אתם לא רוצים ולא יכולים לקבל בעצמכם. החלטה זו חייבת לעלות בקנה אחד עם התקנות המחייבות וכדי לוודא שזה אכן המצב, מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מקדים מגורם מקצועי המתמחה בתחום בטיחות אש.

 

חברת א.ת מיגון ואבטחה מציעה את כל הפתרונות הקיימים בעולם בטיחות האש ובכלל זה שירותי ייעוץ והדרכה, שירותי תכנון למערכות גילוי וכיבוי אש וכמובן את כל סוגי הציוד והאביזרים הנדרשים לכיבוי אש, לרבות מערכות מתזים נגד אש. לקבלת מידע נוסף, ייעוץ מקצועי וביצוע הזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 076-5400110 ונשמח לסייע בכל שאלה ועניין.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם