מזנקים

מזנקים

כפי שיודע כל לוחם אש, המלחמה באש היא מלחמה מורכבת ומאומצת שדורשת ריכוז רב ואנרגיה. ריכוז ואנרגיה נדרשים לא רק מלוחם האש עצמו, אלא גם בכל פעולת כיבוי אש שמבוצעת. אחד האמצעים החשובים בהיבט זה הוא מזנק המחובר לראש צינור המים ומאפשר ריכוז של זרם המים דרך פתח צר, מה שמאפשר לשחרר את המים בעוצמה רבה הרבה יותר.

 

מזנקים לצינורות כיבוי אש – מדוע הם כל כך חשובים?

זרם המים המסופק דרך מערכת המים העירונית, זורם בצנרת ברמת לחץ קבועה, שאינה שונה בין ברז לברז. בשטיפת כלים בכיור, לחץ המים מספיק בהחלט וכך גם במקלחון. יחד עם זאת, כאשר אנו מתמודדים עם אש בוערת ומעוניינים לכבות אותה מבלי להתקרב אליה יתר על המידה, אנו זקוקים ללחץ גבוה במיוחד, שיאפשר למים להיות מותזים דרך פתח הצינור למרחק רב. כדי להשיג את הלחץ הזה נעשה שימוש בברזי כיבוי מגבירי לחץ ובאמצעים הקרויים מזנקים. המזנק מתחבר לקצה הצינור והוא בעל ברז עצמאי משלו, מה שמאפשר ללוחם האש לשלוט בפתיחת וסגירת זרם המים גם כשהוא רחוק מברז המוצא. בנוסף לכך, תצורתו של המזנק גורמת לריכוז זרם המים אל תוך פתח יציאה צר מאוד, שמגביר מאוד את לחץ המים ביציאה ומאפשר התזה של המים למרחקים גדולים במיוחד.

 

איזה סוג מזנק נדרש לכם?

אם אתם מחפשים מזנקים למערכת הכיבוי בעסק, סביר להניח שכבר נתקלתם בסוגים שונים של מזנקים ובכלל זה מזנק מסך, מזנק מתכוונן בעל ראש "דוש" וכמובן מזנק סטנדרטי בעל מראה צר ומוארך. ככלל, הדגם הסטנדרטי בעל התצורה הצרה והמוארכת הוא דגם מספק שמשיג את מטרתו. שימוש בדגמים אלטרנטיביים יכול להתאים לכם אך ורק לאחר קבלת ייעוץ מגורם מקצועי מוסמך בתחום של ייעוץ בטיחות אש. לרוב, הדגמים האלטרנטיביים נועדו לשרת את לוחמי האש שיודעים להתאים את סוג הדגם הספציפי למשימת הכיבוי שעומדת על הפרק. עבור מערכת כיבוי סטנדרטית שמותקנת בכל מבנה ציבור, הדגם הסטנדרטי הוא הדגם אותו אתם רוצים להזמין.

 

אצלנו בא.ת מיגון ואבטחה תוכלו למצוא את כל מה שקשור לעולם בטיחות האש ובכלל זה מערכות זיהוי, גילוי וכיבוי אש, אוטומטיות וידניות, ציוד כיבוי ואביזרים לרבות כמובן מזנקים מכל הסוגים והדגמים. אם אינכם בטוחים מה עליכם להזמין, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 076-5400110 ונשמח לסייע לכם לבחור את הדגם המתאים לכם ביותר ואף להתקין אותו עבורכם בצורה מקצועית ומאובטחת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם