במבנים רבי קומות או בכל מבנה אחר שבו לחץ המים איננו מספק קיימת אפשרות לגשר על הפער. הדרך הנכונה הינה להיעזר בפתרונות ייעודיים – משאבות לשאיבת מים. אך לא רק לצורך אספקת מים לשתייה, לרחצה או לצרכים תעשייתיים (כגון קירור מכונות) נדרשות משאבות חזקות. חדרי משאבות בבניינים עשויים לשמש חלק מרכזי במערכת ייעודית לכיבוי שריפה. חברת א.ת. מיגון ואבטחה מתקינים את מיטב מערכות הכיבוי המתקדמות כדוגמת ספרינקלרים וכן מבצעים הקמת חדרי משאבות העומדים בתקנים המחמירים ביותר.

התקנת משאבות ובדיקת תקינות 
בבתי מגורים, ברבי קומות, במשרדים ובמפעלים, בתי מלון, בתי חולים ובעוד מגוון רחב של אתרים עשויים להידרש חדרי משאבות. מתי חדרי משאבות בבניינים יהיו חיוניים? הללו יהיו חיוניים במידה ובעקבות בדיקה שנעשתה התברר כי לחץ המים נמוך מן המותר וכי במקרה הצורך, אמצעי הכיבוי עשויים לפעול באופן חלקי. התקנת חדרי משאבות נחשבת למרכיב חשוב כאשר מתקינים מערכת ספרינקלרים, גלויים או סמויים.

גם כאשר קיימים חדרי משאבות בבניינים, חדרים תקניים, שפועלים כנדרש, לא ניתן לישון בשקט אם לא מבצעים דבר אחד נוסף. יש לזכור כי כמו כל דבר הקשור לבטיחות וכמו כל מערכת מורכבת אחרת, יש לבצע מעת לעת בדיקות לתחזוקה ובדיקת תקינות. א.ת. מיגון ואבטחה מציעים את כל השירותים תחת קורת גג אחת. גם התקנת חדרי משאבות לכיבוי אש וגם ביצוע בקרת איכות כמתחייב בחוק. מקובל לבצע בדיקת תקינות ובדיקת הפעלה לפחות אחת לשנה. זהו עניין פשוט של בטיחות. ממש כפי שמבצעים בדיקה של מעלית בבניין בכל חצי שנה, חיוני לבצע בדיקה של המשאבות כדי שלא להיתפס מופתעים ברגע הלא נכון.

משאבות דיזל או חשמל
אפילו חדרי משאבות בבניינים רגילים מצריכים עבודת תכנון מדוקדקת. הקמת חדרי משאבות מיושמת רק לאחר שנלקחים בחשבון כל הפרמטרים החיוניים כגון גובה המבנה, סוג הספרינקלרים הרצוי, רמת לחץ המים הרצויה. ההתקנה חייבת להיעשות על ידי אנשי מקצוע מנוסים, המכירים היטב את התקנות הישראליות העוסקות בתכנון והקמה של חדרי המשאבות. לפני ההתקנה יש להכין תוכנית מפורטת, שרטוטים ותרשימים ורק לאחר קבלת האישור, ניתן לגשת למלאכת ההקמה עצמה.

א.ת. מיגון ואבטחה מתמחה בהקמת חדרי משאבות בבניינים, בכל סדרי הגודל ומכל הסוגים. בין היתר, ניתן להזמין משאבות הפועלות על חשמל או כאלה הפועלות על מקור אנרגיה חלופי, כגון דיזל (סולר). התקנת חדרי משאבות נעשית בהתאם לתנאים הפיזיים הנדרשים, כאשר ניתן להקים מערכת אופקית או אנכית על פי הצורך.

הזמנת השירות החשוב יכולה להיעשות על ידי קבלנים, בעלי מפעלים, מנהלי מוסדות. מבצעים התקנת חדרי משאבות לכיבוי אש בהתאם לכללים החלים על עסקים (תקנות רישוי עסקים) ובהתאם להנחיות שירותי הכבאות וכן כחלק מההכנות הנדרשות במבנים חדשים, לצורך קבל אישור לפני אכלוס. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם