זרנוקים

זרנוקים

זרנוק מים הוא צינור ארוך המיועד באופן ספציפי למשימות כיבוי אש. תפקידו של הזרנוק הוא להוביל מים מברז הכיבוי אל אזור האש אותה רוצים לכבות ועל כן הוא נדרש להיות ארוך דיו בכדי לאפשר חופש תנועה במרחב, גם למרחקים גדולים מברז הכיבוי. ממה עשוי הצינור? מהן שתי טבעות המתכת המותקנות בקצותיו? מהו הדגם הספציפי המתאים לכם? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

זרנוק– צינור חכם לכיבוי אש

לכאורה ואפילו למעשה, כל צינור מים יכול לשמש לכיבוי אש. יחד עם זאת, לא כל צינור יכול לשמש אותנו באותה רמה של יעילות ולא כל צינור יכול לתת מענה בכל סיטואציית אש. זרנוק הוא צינור עשוי בד או פוליאסטר הנמתח לאורך מינימלי של 20 מטר ויכול להגיע לאורך גדול הרבה יותר. לצינור זרנוק ישנם מספר מאפיינים שהופכים אותו לצינור האולטימטיבי לכיבוי אש:

  • הוא מתקפל בקלות – הצינור במצבו הדומם ניתן לשיטוח מוחלט, מה שמאפשר לגלגל אותו סביב עצמו ולרכז את כל אורכו, שיכול כאמור להיות גדול מאוד, לכדי גלגל קטן קל לנשיאה ואחסון.
  • הוא עמיד באש – צינור זרנוק חייב להיות עמיד עד כמה שניתן באש בכדי שניתן יהיה להסתובב איתו במרחב ללא חשש לגרימת נזק שיפגע באספקת המים לכיבוי האש. החומר ממנו עשויים זרנוקים חייב לעמוד על כן, בתקן מתאים שמבטיח את עמידותו באש ובחום.
  • קוטר – במצבו הדומם, זרנוק יכול להיות שטוח לחלוטין כפי שתיארנו קודם לכן, אך כאשר זורמים בו מים, הקוטר שלו מגיע לשיאו ויכול להגיע לקוטר של שני צול. הקוטר הגדול הכרחי בכדי להעביר כמויות גדולות של מים בצורה מרוכזת.
  • חיבורים – בקצות כל זרנוק ניתן למצוא שתי טבעות מתכת בעלות תצורת חיבור סטנדרטית בעולם כיבוי האש. טבעות אלה מיועדות לאפשר חיבור של הצינור מצד אחד לברז הכיבוי ומצד שני אל המזנק, שמאפשר ללוחם האש להפעיל ולכבות את זרם המים מקצה הצינור וכמובן לרכז את עוצמת הזרם בכדי להגיע למרחקי התזה גדולים במיוחד.

 

זרנוקים לכיבוי אש חייבים להיות מותאמים לצרכי הכיבוי בכל מבנה ומבנה ועל כן מומלץ מאוד לקבל ייעוץ מקצועי לפני שמזמינים דגם ספציפי. אצלנו בא.ת מיגון ואבטחה תוכלו למצוא את כל אביזרי וציוד האש הדרושים לכם ובכלל זה מבחר גדול של זרנוקים מבד או פוליאסטר, במידות אורך שונות ובקטרים שונים, כולם עומדים בתקנים המחייבים. לקבלת מידע נוסף, ייעוץ והזמנות צרו קשר עוד היום בטלפון 076-5400110 ונשמח לסייע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם