הארכת ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים מהוות חלק חשוב מאוד בהגנה מפני שריפות. מערכות אלו יכולות למנוע נזק לרכוש ולהפחית את הסיכון לפגיעה בעובדים, לקוחות או דיירים. אבל איך בדיוק עובדת מערכת מתזים? הבנת האופן בו פועלת מערכת מתזים, יכולה לעזור לקבוע את סוג המערכת הנכונה עבורכם.

למידע נוסף לחצו כאן

איך מערכת ספרינקלרים עובדת?

קיימת תפיסה מוטעית נפוצה בידי אנשים רבים החושבים שמתזים מופעלים על ידי עשן. מערכות ספרינקלרים מכילות אמפולות זכוכית המכילות נוזל על בסיס גליצרין. מערכות ספרינקלרים מזהות שריפה באמצעות עליית טמפרטורות. כשהטמפרטורה בראש המתזים עולה מעבר לטמפרטורה שהוגדרה, הנוזל שבתוך נורת הזכוכית מתרחב ושובר את הכוס ובכך מפעיל את ראש המתז. קיימים צבעים שונים של נוזלים באמפולות הזכוכית הללו, כל אחד מהם מצביע על סף חום שונה הנדרש לשבירת הזכוכית.

האם כל המתזים עובדים יחד?

לא, כל מתז עובד בנפרד ומכסה אזור מסוים, כאשר האש חזקה מאוד והטמפרטורה בחלל עולה המתז מופעל.

כל כמה זמן יש לבצע בדיקות תקינות למערכת?

יש לבצע בדיקת תקינות מדי שנה. הבדיקה מתבצעת ע"י חברות המוסמכות לכך בלבד ואת הדו"ח יש להעביר לשירותי הכבאות בישראל.

הארכת ספרינקלרים – האם אפשר לעשות את זה לבד?

מערכת ספרינקלרים חייבת לפעול בשעת חירום, אתם חייבים להיות בטוחים שבזמן אמת, כשפורצת שריפה, המערכת תעבוד בצורה הטובה ביותר ותעצור את התפשטות האש. הארכת ספרינקלרים באופן לא מוסמך ולא ע"י חברה מקצועית בתחום יכולה ליצור כשל בזמן חירום ולכך שהמערכת לא תפעל באופן הרצוי. כאשר מאריכים את המערכת בשל שינויים במבנה, שיפוצים או כל סיבה אחרת  חייבים לתכנן זאת מראש ולהבין את ההשלכות על החלל ובהתאם לצורת המבנה, הארכת ספרינקלרים בצורה חובבנית עלולה להוביל לכך שהכיסוי לא יהיה מספיק טוב והמתזים לא יוכלו לכסות את השטחים הנכונים. יש לשים לב לכך שהחיבור בין הצינורות נעשה בצורה מקצועית ונבדק לפי התקנים. כמו כן, התקנה רשלנית עלולה להביא לדליפות מים או פיצוץ בצינור שעלול להוביל להצפה והרטבת ציוד רגיש. נזק העלול לעלות בכסף רב.

חברת 'א.ת מיגון ואבטחה בע"מ' משווקת מתקינה ומבצעת תכנון של כל מערכות כיבוי האש ומעניקה לחברות ולקבלנים את הפתרונות המתקדמים והמקצועיים ביותר בתחום. החברה מספקת אישורים הנדרשים עבור שירותי הכבאות ומכון התקנים הישראלי לכל סוגי המבנים. החברה מעניקה ללקוחותיה חווית שירות מקצועית אדיבה ואמינה המאפשרת לקבל את ההגנה הטובה ביותר שיש. נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 076-5400110, או צרו איתנו קשר כאן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם