גילוי היכולת לשלוט באש, בשחר ההיסטוריה, היווה מהפכה. מאז האש משמשת אותנו לחימום ולבישול וכאשר היא נמצאת בשליטה, אין בה סכנה. אבל כאשר מופיעה להבה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, זהו מתכון בדוק לאסון. אש משתוללת יכולה להוריד לטמיון עמל של שנים רבות. היא יכולה להביא לנפגעים ואף להרוגים. מכיוון שכך, חיוני להתקין גלאי להבה שיספקו התראה מוקדמת לקיום הסכנה. א.ת. מיגון ואבטחה מספקת מגוון רחב של גלאים, לרבות פתרונות לגילוי אש, עשן, גזים רעילים וחומרים נפיצים. לצד אמצעי הגילוי המשוכללים מקובל להתקין פתרונות כיבוי. אמצעי כיבוי לחדר שרתים, למשל, חיוני לחברות פרטיות והן לקהל הרחב שמשתמש בשירותי ענן. נזק בחדר שכזה בשל אש שלא כובתה עשוי להביא לנזקים במיליונים ולהוות קטסטרופה שקשה לתאר.

גילוי מוקדם לטובת הבטיחות 
לא רק חדרי שרתים או חברות הייטק זקוקים לפתרונות גילוי וכיבוי מהשורה הראשונה. גלאי להבה הוא אמצעי חיוני גם עבור מפעלי תעשייה, בבתי זיקוק, באתרי כריה, בבתי מלון, מסעדות, אולמות אירועים. למעשה, בכל מקום שבו יש נקודות תורפה בטיחותיות, המועדות לפורענות, כדאי להתקין גלאים משוכללים. כאשר משלבים זאת עם פתרונות כיבוי אוטומטיים, שפועלים במהירות, מקבלים מעטפת הגנה טובה, שיכולה למנוע נזק ופגיעה בנפש וברכוש. דוגמא לנקודת תורפה שכזאת היא ארון חשמל. על כן, כדאי לדעת שיש בנמצא פתרונות כיבוי אוטומטי בגז לארונות חשמל. למידע נוסף בנושא זה, נא לפנות לנציג חברת א.ת. מיגון ואבטחה.

פתרונות גם לעסקים ולמוסדות 
לצד פתרונות ביתיים ופשוטים יחסית שנועדו לאתר נוכחות של עשן ולצד גלאי להבה שאותם כבר הזכרנו, יש גם פתרונות משוכללים נוספים. לעסקים לארגונים מקובל מאוד להתקין פתרונות כדוגמת רכזת גילוי עשן. רכזת שכזאת יכולה לדווח במועד מוקדם מאוד על נוכחות של עשן. ניתן לקבל מידע על קיומו של עשן באזור ספציפי והשילוב עם התראה קולית יכול להיות משולב גם עם שליחת הודעה מידית לכוחות הכיבוי.

יש לציין שלא רק ההיגיון הבריא תומך בהתקנת גלאי להבה ופתרונות כיבוי. תקנות שונות מחייבות התקנת אמצעים במבני מגורים ובמוסדות שונים כגון בתי ספר, גני ילדים, בתי חולים, מפעלים ובהם חומרים מסוכנים. גם חברות הביטוח עשויות להעמיד דרישות בנושא, כדי שהפוליסה תיכנס לתוקפה. מדובר בסיבות טובות נוספות להתקנת אמצעי כיבוי לחדר שרתים ובכל מקום שבו רוצים להימנע מתקלה או אסון. 

פתרונות גילוי וכיבוי צריכים להיות מותקנים באופן קפדני וראוי ובדיוק באזורים הנכונים, בהתאם לסוג המבנה ואופי הפעילות שבו. לשירותי ייעוץ, תכנון והתקנה של גלאי להבה ופתרונות כיבוי, פנו בהקדם לא.ת. מיגון ואבטחה. לצד פתרונות כיבוי אוטומטי בגז לארונות חשמל ניתן להזמין משאבות דיזל או חשמל וכן גם ספרינקלרים גלויים או סמויים, רכזת גילוי עשן ומגוון גלאים בגדלים שונים. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם