פתרונות מקובלים לכיבוי אש, כגון ספרינקלרים, מצוידים במספר רב למדי של גלאים או רגשים. אותם גלאים לא בהכרח נועדו להתריע על קיום שריפה. הגלאים הללו נועדו בראש ובראשונה להפעיל באופן מהיר את מתזי המים. במקביל נהוג להשתמש בגלאים ייעודיים, על מנת להתריע על נוכחות של אש, עשן או חומרים מסוכנים. בחברת א.ת. מיגון ואבטחה מתמחים באספקה והתקנה של מגוון עצום של פתרונות ייעודיים כדוגמת גלאי יניקה. מכיוון שחמצן בריכוזים גבוהים עשוי להפוך לסכנה, יש בנמצא גם גלאי חמצן ועוד פתרונות למגזר הפרטי וכן למגזר התעשייתי והמוסדי – מפעלי ייצור, מעבדות, בתי חולים, בתי מלון, מסעדות וכיוצא באלה.

למידע נוסף לחצו כאן
 

גלאי עשן מתוחכמים 

בין הגלאים הנפוצים ביותר, שניתן למוצאם במבנים רבים לאין מספר, נמצאים ללא ספק גלאי העשן. גלאי יניקה הינו אחד מהסוגים המתוחכמים יותר של גלאי העשן והוא נחשב למוצלח כל כך בזכות אופן תפעולו. בדומה לחלק מהסוגים של גלאי אלכוהול, המערכת הבנויה על יניקה שואבת דגימות בכמות רצויה. הדגימות הללו מוזרמות באמצעות צנרת מסועפת על מנת לעבור אנליזה. באופן רציף, במרווחי זמן קצרים, נסקר האוויר על מנת לזהות האם רמת החלקיקים המאפיינת עשן או חומרים שרופים מגיע לסף ההתראה.

היכן מקובל להתקין גלאי יניקה? את הגלאים הללו נהוג להתקין בכל מקום שבו זיהוי אפקטיבי של עשן הינו בעל חשיבות קריטית וכאשר אמצעי רגיל לגילוי עשן לא יהיה מספק. את הגלאים הללו וכן פתרונות נוספים כגון גלאי גז מימן נהוג להתקין במפעלי תעשייה ובבתי זיקוק, במרכזים לוגיסטיים ובארכיבים, בחדרי שרתים ומחשבים, בבנקים, בחברות טכנולוגיות ומרכזי תעשייה.

גלאי חמצן

זיהוי נוכחות גורמים מסוכנים 

לצד גלאי יניקה משוכללים, יודעים בחברת א.ת. מיגון ואבטחה לספק מגוון מכשירים משוכללים שיודעים לזהות נוכחות של גורמים מסוכנים. לא מדובר רק בזיהוי עשן או גלאי חמצן. מדובר בזיהוי נוכחות של גורמים כגון גזים נפיצים, רעלים נדיפים, גזים רעילים לנשימה שעלולים להביא לאובדן הכרה ומוות. את נוכחות הגורמים המסוכנים הללו חיוני לאתר מוקדם על מנת שניתן יהיה לפנות את האזור המסוכן וכן לתקן את הבעיה הגורמת להופעת הגזים ויתר החומרים המסוכנים.

באמצעות התקנה של גלאי יניקה ופתרונות נוספים ניתן לנטר את רמות החמצן באוויר וכן לגלות נוכחות של חומרים נפיצים, מתלקחים ורעילים. ניתן לזהות מוקדם נוכחות של אמוניה, פרופן, בוטאן, מימן גופריתי, חד תחמוצת הפחמן. ניתן גם להתקין גלאי אלכוהול והכל בשילוב אמצעים כגון נוריות התראה או צופרי אזעקה.

זיהוי לצורך פינוי 
בזכות גלאי גז מימן ויתר הפתרונות ניתן לפנות מבעוד מועד את האזור המסוכן מאנשי צוות, עובדים או קהל המבקרים (או דיירים). חלק מהגלאים ניתנים לשילוב עם מערכות לאיטום מידי של דליפה. למשל כאשר מדובר בברז של מיכל גז המשמש להולכה לצרכנים או לצרכים תעשייתיים. 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם