בדיקת ספרינקלרים

בדיקת מערכת ספרינקלרים

מערכות ספרינקלרים הן אחד האמצעים היעילים והטובים ביותר להשגת שליטה על דליקה או שריפה העלולה לפרוץ במבנה באופן לא צפוי, המערכת מסייעת להפחית את הלהבות עד כיבוי סופי באמצעות מכבי האש. מערכת הספרינקלרים מותקנת הן לצורך הגנה על חיי אדם והן על רכוש  בדרך כלל המערכת פרוסה בכל רחבי הבניין בכדי לתת מענה כבר בשלבים הראשונים של השריפה, תכנון נכון ומערכת תקינה תביא להפחתה ניכרת בעוצמת הלהבות ותעזור בכך שהשריפה לא תצא מכלל שליטה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מהם המבנים בהם נדרש לבצע בדיקת מערכת הספרינקלרים?

המבנים הנדרשים לבצע בדיקת ספרינקלרים הם מבני תעשייה, מבני מגורים, מבני משרדים, בתי חולים, מוסדות חינוך, בתי מלון וכו'.

מהו התקן שיש לקבל לצורך אישור המערכת?

בכדי לבדוק את מערכת הספרינקלרים, החברה הבודקת צריכה לקבל תעודה ממכון התקנים הישראלי המאשר לה לבצע בקרה, בדיקה ותחזוקה של מערכות לכיבוי אש. ולוודא שכל המוצרים עומדים בתו התקן הישראלי ת"י 1928. חשוב לבדוק שהתעודה של נותן השירות היא בתוקף.

כל כמה זמן יש לבצע בדיקת ספרינקלרים?

את הבדיקה יש לבצע מדי שנה. הבדיקה נעשית לכל מערכת הספרינקלרים והמערכות הנוספות לכיבוי אש.

מה קורה אם הבדיקה לא תקינה?

החברה המבצעת את הבדיקה, מוציאה דו"ח תקינות אותו היא מגישה לגוף המזמין. במידה ומתגלים ליקויים בבדיקה של מערכת הספרינקלרים או של אמצעי הכיבוי הנוספים, החברה תפיק הצעת מחיר מסודרת ומפורטת לתיקון הליקויים. לאחר תיקון הליקויים תוציא החברה דו"ח חדש המאשר את תקינות כל מערכות כיבוי האש במבנה.

למי צריך להעביר את תוצאות הבדיקה?

את תוצאות הבדיקה יש להעביר לגורמים הרלבנטיים: כבאות והצלה לישראל, מכון התקנים, משרד הבריאות וכו'. בהתאם לדרישות הספציפיות של הארגון או החברה.

מי יכול לבצע את הבדיקה?

את הבדיקה יכול לבצע רק טכנאי מקצועי שקיבל את ההסמכות וההכשרות הנדרשות של מכון התקנים הישראלי. מכיוון שתחום כיבוי השריפות נוגע בחיי אדם, חשוב שאת הבדיקות של הציוד לגילוי וכיבוי שריפות יבצעו מומחים מנוסים ומקצועיים בתחום.

חברת 'א.ת מיגון ואבטחה בע"מ' משווקת מתקינה ומבצעת תכנון של כל מערכות כיבוי האש ומעניקה לחברות ולקבלנים את הפתרונות המתקדמים והמקצועיים ביותר בתחום. החברה מספקת אישורים הנדרשים עבור שירותי הכבאות ומכון התקנים הישראלי לכל סוגי המבנים. החברה מעניקה ללקוחותיה חווית שירות מקצועית אדיבה ואמינה המאפשרת לקבל את ההגנה הטובה ביותר שיש. נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 076-5400110, או צרו איתנו קשר כאן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם